Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Na Białorusi znaleziono W Mińsku na Białorusi doszło do spotkania Ambasadora Tadżykistanu na Białorusi, Qazidavlata Qaimdadova z Dyrektorem Instytutu Pamięci Obrońców Ojczyzny oraz Ofiar Wojny Sił Zbrojnych Białorusi, Aleksandrem Luginem. Dyplomata Tadżykistanu otrzymał "medal za odwagę", który został znaleziony w okręgu witebskim w obwodzie witebskim.


Według tadżyckiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Mińsku, medal należy do poległego podczas II wojny światowej w 1944 roku na Białorusi żołnierza, Kachkhara Kanaeva który pochodził z Tadżykistanu. Jak się okazało, do dziś w Tadżykistanie, żyje jego brat, który ma otrzymać medal w imieniu poległego na wojnie tadżyckiego żołnierza.

Pan Qaimdadov podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej, władzom Instytutu Pamięci Obrońców Ojczyzny oraz Ofiar Wojny Sił Zbrojnych Białorusi a także organizacji młodzieżowej "Otechestvo" (Ojczyzna). Tadżycki ambasador wyraził wdzięczność za ten szlachetny czyn przekazania medalu oraz za trud włożony w pracę i poszukiwania danych o poległych i zaginionych żołnierzach.

źródło: asia plus