Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Rachmon z wizytą na placu budowy największego centrum handlowego w DuszanbePrezydent Emomali Rahmon w ramach kampanii wyborczej odbył szereg spotkań i odwiedził miejsca najważniejszych inwestycji w stolicy Tadżykistanu. Rachmon przybył m.in. na plac budowy największego centrum handlowego w Duszanbe, które za kwotę 120.000.000 somoni powstaje na powierzchni blisko 10 hektarów. Inwestycja ta jest bardzo ważna z punktu widzenia społecznego i ekonomicznego, gdyż jak powiedziano, w nowym centrum handlowym znajdzie pracę około 1000 osób. Budowa ma zostać zakończona we wrześniu przyszłego roku.


Rahmon wziął także udział w otwarciu centrum handlowo-biznesowego Rudaki-Plaza, któro ze swoimi 14 piętrami a także 3 kondygnacjami podziemnymi wpisuje się w panoramę stolicy.

Prezydent udał się również na Plac Opery i Teatru baletowego i wziął tam udział w ceremonii otwarcia fontanny po jej rekonstrukcji.

Prezydent Rahmon wziął także udział w ceremonii otwarcia Państwowej j Spółki "Assembly of Electric Transportation (Trolleybuses) and Bicycles". Na uruchomienie firmy zostało przekazana kwota w wysokości 13000000 somani. Nowe przedsiębiorstwo przemysłowe współpracować będzie  z firmą Trolza w Engels oraz Saratov Oblast z Federacji Rosyjskiej.


Źródło: Asia plus