Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Newsy

Pamir to łańcuch górski w Azji Środkowej położony na terenie Kirgistanu, Tadżykistanu, Afganistanu i Chin. To trzecie najpotężniejsze góry świata, po Himalajach i Karakorum. Główne pasmo ma długość 150 km i kryje w sobie ponad 7 tysięcy lodowców. To góry dzikie, niedostępne i niebezpieczne.

15 marca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych została podpisana umowa pomiędzy rządem Tadżykistanu a rządem Japonii w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego dla ubogich rolników. Porozumienie zostało podpisane przez Ministra Spraw Zagranicznych Hamrokhona Zarifi i Japońskiego Ambasadora w Tadżykistanie Hiroyuki Imahashi.

Do końca kwietnia jest możliwość rejestrowania zespołów do międzynarodowego wyścigu samochodów off-road azjatyckim Szlakiem Jedwabnym. Impreza o nazwie "The Roof of the World" jest corocznym, charytatywnym eventem, który w tym roku chce przekazać zebrane środki na pomoc potrzebującym dzieciom w Tadżykistanie.

12 marca odbyło się spotkanie na którym Przewodniczący Komitetu Ochrony Środowiska w rządzie Republiki Tadżykistanu T. Salimov spotkał się z Furuzem Ibragimovem Krajowym Koordynatorem projektu: "Ekologiczne szkolenia i zaangażowanie zainteresowanych  metodą na globalną ekologiczną świadomość oraz redukcje ubóstwa.

Tadżykistańscy studenci zdobyli 12 medali w dwóch olimpiadach matematycznych, które odbyły się w Kazachstanie. Rzecznik Ministerstwa Edukacji mówi, że oficjalnie reprezentanci kraju zdobyli 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych krążków w dwóch olimpiadach: 24. Asian Pacific Math Olimpiad oraz 11. Silk Road Math Olimpiad.

Narodowy przewoźnik samolotowy Tadżykistanu ogłosił, że otwiera nowe loty na linii Dushanbe - Simferopol - Kijów. Będą one obsługiwane przez maszyny typu Boeing-737.