Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Tadżykistanie walka z dilerami wciąż trwaW związku ze wzmożoną aktywnością organizacji przestępczych zajmujących się rozprowadzaniem i handlem narkotykami, policja oraz odpowiednie służby w kraju podejmują stosowne kroki aby przeciwdziałać temu procederowi. Policjanci w Kulab podczas jednej z operacji specjalnych rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się handlem narkotykami.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na swojej stronie internetowej informuje, że podczas operacji zostali aresztowani  45-letni Fazil Baranow, 55-letni Teshakhan Sabirov, 54-letni Gurez Liqaev - wszyscy są mieszkańcy Kulab, oraz 41-letni Sadriddin Safaraliev, mieszkaniec Shourabad, przy granicy z Afganistanem.

Ponadto służby znalazły w mieszkaniach zatrzymanych: "7,5 kg marihuany oraz 4 kg surowego opium."

Z kolei funkcjonariusze Agencji Antynarkotykowej w prowincji Soghd w wyniku przeprowadzonych akcji wymierzonych w handlarzy narkotykami aresztowali trzy osoby. z nich jest uczeń 11. Klasy. Jak informuje portal Asia Plus z informacji przekazanych przez służby wynika, że zatrzymane osoby zajmowały się rozprowadzaniem konopi indyjskich.


źródło: Asia plus