Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Francuscy dyplomaci z wizytą w TadżykistanieDo Tadżykistanu z dyplomatyczną wizytą przybyła delegacja senatorów z Francji. Z francuskimi dyplomatami spotkał się obecny  prezydent Tadżykistanu, Emomali Rahmon. Biuro prasowe prezydenta donosi, że politycy omówili kwestie związane z rozwojem stosunków między Tadżykistanem i Francją w sferze politycznej, gospodarczej, bezpieczeństwa regionalnego, naukowej oraz technologicznej.

 


Według opublikowanych informacji, tadżycki przywódca powiedział z zadowoleniem, że stosunki między obu państwami w ostatnich latach rozwijają się pomyślnie.
Andres Dulles przewodniczący przybyłej francuskiej delegacji parlamentarnej oświadczył, że ze swojej strony, jako reprezentant Republiki Francuskiej  może zagwarantować, że Francja będzie wspierać w przyszłości  społeczno-ekonomiczny potencjał Tadżykistanu. Ponadto Duller poruszył kwestie związane z pokojem oraz sprawy bezpośrednio dotyczące tadżyckiego sąsiada- Afganistanu oraz obecnie panującej tam sytuacji.

Obie strony wyraziły również zadowolenie z postępów prac wielkich francuskich firm na terenie Tadżykistanu, takich jak Total i Alstom.


Źródło: Asia plus