Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Afganistan i Tadżykistan wspólnie przeciwko narkotykomPo raz kolejny Tadżykistan i Afganistan zacieśniają współpracę na płaszczyźnie współpracy w działaniu antynarkotykowym. Niedawne spotkanie dyrektora Agencji Antynarkotykowej oraz generała  Rustama Nazarova z przedstawicielem ONZ w Afganistanie- Yanen Kubisem tylko potwierdza, że Obra kraje muszą zwiększyć wysiłki w walce z przemytem i handlem narkotykami. W oficjalnym komunikacie prasowym dotyczącym spotkania możemy przeczytać, że Panowie rozmawiali o kwestiach dotyczących walki z przemytem narkotyków w Afganistanie oraz w regionie Azji Środkowej, a także o dalszych perspektywach współpracy w tej dziedzinie.Szczególną uwagę w trakcie spotkania zwrócono na sytuację w Afganistanie i perspektywy rozwoju sytuacji w regionie po 2014 r. czyli po wycofaniu wojsk koalicji z tego kraju.
Yan Kubis chwalił osiągnięcia Agencji Antynarkotykowej w walce z handlem narkotykami i podkreślił, że tadżycka instytucja ma dobrą opinię w wielu krajach na świecie.

Poinformowano, że efektami współpracy strony afgańskiej i tadżyckiej jest  28 wspólnie przeprowadzonych operacji podczas których skonfiskowano ponad 3,5 tony narkotyków.

źródło: asia plus