Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Spotkanie przedstawicieli partii politycznych z szefem Centralnej Komisji WyborczejW Tadżykistanie coraz bardziej wyczuwalne jest napięcie związane z wyborami prezydenckimi. W dniu 3. Września w Centralnej Komisji Wyborczej Tadżykistanu szef Komisji Shermuhammad Shahian, spotkał się z liderami partii politycznych. Politycy dyskutowali i zadawali pytania dotyczące formalności oraz przebiegu nadchodzących wyborów. Szef Komisji Wyborczej, Abdumannan Dadaev, powiedziała w wywiadzie z portalem Asia-Plus, że liderzy wszystkich ośmiu partii politycznych wzięły udział w spotkaniu.


Pan Dadaev powiedział: "Jedynie Partia Socjaldemokratyczna była reprezentowana przez zastępce przewodniczącego Shakirjana Hakimova. Powodem tego była podróż służbowa lidera partii Rahmatilla Zairov, która uniemożliwiła mu wzięcie udziału w spotkaniu.."

W komunikacie prasowym wyjaśniono, , że liderzy partii politycznych "otrzymali odpowiedzi na wszystkie interesujące ich zagadnienia, jak na przykład formy zbierania podpisów dla kandydatów na prezydenta czy włączenie przedstawicieli partii wśród członków komisji wyborczych w lokalach wyborczych.

źródło: asia plus