Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Waszyngtonie rozmawiano o hydroelektrowni RoghunW Waszyngtonie odbyło się spotkanie w sprawie hydroelektrowni Roghun powstającej w Tadżykistanie. Spotkanie jest jednym z etapów prac w ramach oceny budowy hydroelektrowni przez opinię międzynarodową. W spotkaniu uczestniczyła m.in. delegacja Tadżykistanu w skład której weszli pierwszy wiceminister energetyki i przemysłu, Poulad Muhiddinov, szef Generalnej Dyrekcji Geologii Azim Ibrahim, przedstawiciele Barq-i Tajik. Ponadto w spotkaniu przedstawiciele szwajcarskiej firmy, Pöyry Energy Ltd., firmy francuskie: Coyne & Bellier, oraz przedstawicieli Banku Światowego.

 


W komunikacie prasowym możemy przeczytać: "Spotkania z udziałem ekspertów, inżynierów, przedstawicieli rządu Tadżykistanu, przedstawicieli Banku Światowego, niezależnych ekspertów i konsultantów odbywają się regularnie i trwają przez cały okres wsparcia projektu przez Bank Światowy. "
rog
Rzecznik prasowy biurze Banku Światowego w Tadżykistanie wyjaśnił, że ocena w sprawie budowy elektrowni Roghun  nie jest jeszcze ukończona, nie jest również znana data zakończenia rozmów i prac związanych z oceną.

źródło: asia plus