Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Wybory prezydenckie w Tadzykistanie przełożone na 7 listopadaW dniu 30 sierpnia, podczas wspólnej sesji obu izb parlamentu, zadecydowano o przełożeniu wyborów o fotel prezydenta Tadżykistanu na 6 listopada tego roku.  Przemawiając na wspólnej sesji, przewodniczący niższej izby parlamentu, Shukourjan Zuhourov, powiedział, że funkcja jaką pełni w Tadżykistanie prezydent sprawdziła się. Suhurov wyraził również nadzieję, że nadchodzące wybory będą przejrzyste, uczciwe i demokratyczne.Gubernator prowincji Khatlon będący jednocześnie członkiem izby wyższej parlamentu, Ghaybullah Afzalov, wezwał wszystkie partie polityczne do przestrzegania przepisów prawnych Republiki  podczas wyborów.

Wicemarszałek niższej Izby Parlamentu, Nazira Ghaffarova, wyraziła przekonanie, że mieszkańcy Tadżykistanu wybiorą dobrego prezydenta. Stwierdziła również, że wybór na to stanowisko w 2006 roku Emomali Rachmona nie był pomyłka.

Zdaniem senatora Qabilamah Ghulamshaeva Prezydent Rahmon zrealizował w trakcie swojej kadencji wszystkie obietnice wygłoszone podczas kampanii.

Należy zauważyć, że 6 listopada na kiedy zostały przełożone wybory jest Dniem Konstytucji w Tadżykistanie i jako święto państwowe jest to dzień wolny od pracy.

źródło: asia plus