Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycka telewizja i radio dostępne w internecieJak poinformował portal Asia Plus tadżyckie radio oraz tadżyckie programy telewizyjne są już dostępne w Internecie poprzez transmisję live za pośrednictwem portalu GLWIZ.  Portal o którym mowa jest jednym z największych dostawców telewizji internetowej na świecie. Codziennie około dziesięciu milionów ludzi z całego świata za pośrednictwem  www.glwiz.com ogląda programy głównie w języku perskim. Teraz możliwe stało się również oglądanie programów i słuchanie radia w języku tadżyckim wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu.Tadżyckie kanały telewizyjne można oglądać wchodząc na stronę http://WWW.glwiz.com a następnie przechodząc do sekcji AKATAA.TV.
Strona GLWIZ zapewnia  transmisję kanału pierwszego, Safina, Jahannama, Baharistan, Tajik Radio, "Sada-i Duszanbe", "Avaz-i Tajik" oraz "Farhang."

GLWIZ jest spółką zarejestrowaną w Stanach Zjednoczonych. Dzięki portalowi prowadzonemu przez firmę użytkownicy mają dostęp do programów telewizyjnych, radia oraz muzyki w głównie w języku perskim.

źródło: asia plus