Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Arabia Saudyjska przekaże 25 mln $ na budowę szkół w TadżykistanieMiło nam poinformować o ostatnim spotkaniu Prezydenta Tadżykistanu Emamali Rahmona z Gubernatorem Saudi Arabian General Investment Authority, Abdullatifem bin Ahmedem Al Othmanem. Obaj panowie podczas oficjalnej spotkania na szczeblu dyplomatycznym  omówili m.in. kwestie współpracy obu państw w takich dziedzinach jak gospodarka, handel czy inwestycje. Jak informuje nas biuro prasowe prezydenta: ", przywódca Tadżykistanu w trakcie rozmowy z członkiem rządu Arabii Saudyjskiej podniósł kwestię rozszerzenia współpracy między oboma państwami w ramach organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Współpracy Islamskiej.”


Obie strony wyraziły przekonanie, że pierwsze posiedzenie komisji międzyrządowej Tadżykistanu i Arabii Saudyjskiej mające na celu poszerzenie współpracy handlowej i gospodarczej pomiędzy tymi krajami, odbędzie się w Duszanbe i da ono nowy impuls dla rozwoju wzajemnych stosunków.

Podczas spotkania podkreślono również fakt, że rząd Arabii Saudyjskiej dostarczył 60.000.000 dolarów na realizację siedmiu projektów w Tadżykistanie. Kilka dni temu podpisano również porozumienie, zgodnie z którym Arabia Saudyjska zobowiązała się przekazać 25.000.000 dolarów w postaci kredytu preferencyjnego na budowę szkół w Tadżykistanie.

źródło: asia plus