Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Komunistyczna Partia Tadżykistanu nie nawiąże wspólpracy z żadną inną partią w nadchodzących wyborachW specjalnym komunikacie prasowym dotyczącym zbliżających się wyborów prezydenckich, Komunistyczna Partia Tadżykistanu, zapowiedziała, że kandydat tej partii który wystartuje w wyborach o fotel Prezydenta Tadżykistanu zostanie wyłoniony podczas kongresu początkiem września. Shadi Shabdalov, przywódca partii komunistycznej, powiedziała, że na chwilę obecną trwa wewnętrzne głosowanie i wyłanianie potencjalnych kandydatów w każdym z regionów.


Shabdalov powiedział: "Kandydaci z regionu Soghd i Khatlan zostali już wybrani, czekami jeszcze na decyzje członków Komunistycznej Partii Tadżykistanu w Górskim Badachszanie oraz w centralnych Reginach kraju.”
Shabdalov podkreślił również, że Komunistyczna Partia Tadżykistanu nie dołączy do żadnej koalicji z innymi partiami w czasie wyborów prezydenckich.  Według Shabdalova, decyzja,  Partii Komunistycznej o nie wspieraniu żadnego kandydata z innych partii politycznych w kraju na stanowisko głowy państwa opiera się na zasadach ideologicznych.

Pan Shabdalov powiedział: "Ze względu na ideologiczne uzasadnienia, komuniści nie gą przyłączyć się do koalicji ani z Islamską Partią Odrodzenia, ani z socjaldemokratami ani z żadną inna partią polityczną. Nie możemy również wesprzeć kandydata z rządzącej Ludowo-Demokratycznej Partii, ponieważ nie uznajemy prywatyzacji majątku państwowego, ale PDPT popiera taką politykę. "

źródło: asia plus