Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Zielone światło dla produkcji soli dla jednej z fabryk w TadżykistanieJak poinformował portal Asia Plus, najstarszą fabrykę soli w południowym Tadżykistanie czeka druga młodość. Mowa mianowicie o ostatniej decyzji Regionalnej Dyrekcji Standardów w Tadżykistanie, która dała zielone światło dla uruchomienia w tej najstarszej w regionie fabryce soli nowej linii produkcyjnej która posłuży do wytwarzania soli jodowanej. Jest to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla tadżyckiego rynku soli, ale również dla lokalnej ludności która znajdzie przy produkcji soli zatrudnienie.

Jak powiedział Hikmatulla Safarov, przewodniczący dyrekcji która udzieliła zgody dla kopalni na produkcję soli, spółka "Khwaja Mumin" przeżywała w ciągu ostatnich pięciu lat wiele trudności, które finalnie w roku 2013 zmusiły władze spółki do podjęcia decyzji o całkowitym wstrzymaniu produkcji.


Jak powiedział Safarov, w fabryce soli został zainstalowany nowy chiński sprzęt o wydajności przerobu wynoszącej 5 ton. Safarov dodał: ". Teraz fabryka może produkować różne rodzaje produktów spożywczych, specjalne rodzaje soli, co nie było możliwe w ciągu ostatnich 50 lat"

źródło: asia plus