Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycko-Saudyjskie rozmowy o współpracy handlowej w DuszanbeW Muzeum Narodowym w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe odbyło się spotkanie Międzyrządowej Komisji Tadżykistanu i Arabii Saudyjskiej. Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Tadżykistanu w komunikacie prasowym wydanym w tym temacie, poinformowało, że rozmowy ekonomiczne i handlowe z Arabią Saudyjską są niezwykle ważne, ponieważ wymiana handlowa między dwoma krajami spada każdego roku,  a w okresie styczeń-lipiec 2013r. osiągnęła wartość zaledwie 200.000 dolarów.Ministerstwo donosi: "W ciągu najbliższych dwóch dni omówione zostaną kwestie zwiększenia wymiany handlowej między naszymi krajami oraz wprowadzenie odpowiednich środków które będą kluczowe dla rozwoju tej współpracy w przyszłości. Ponadto, poruszone zostaną kwestie dotyczące przyciągania inwestycji w sektorze energetycznym i produkcyjnym. "

Prawdopodobne jest również, że jednym z głównych tematów w czasie dyskusji będzie udział Arabii Saudyjskiej w inwestycji CASA-1000 i innych projektach energetycznych w Tadżykistanie.

Ponadto, według agencji ekonomicznych w Tadżykistanie rzeczą która działa na korzyść rozwoju wzajemnej współpracy, będzie umowa międzyrządowa między Tadżykistanem i Arabią Saudyjską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania .Umowa ma zostać podpisana podczas posiedzenia komisji międzyrządowej w Duszanbe.