Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Trzęsienie ziemi w TadzykistaniePo raz kolejny portal Asia-Plus poinformował o trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w Tadżykistanie. Według informacji nadesłanych przez Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, wstrząsy miały miejsce 26 sierpnia, o 05:46 rano, a epicentrum znajdowało się na terenie Tadżykistanu. Trzęsienie nie pochłonęło żadnych ofiar ani nie spowodowało zniszczeń.Komisja informuje, że epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się około 110 km na północny-wschód od stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, 27 km od Raghoun w dzielnicy Nurabad.

Według ustaleń badaczy, wstrząsy nie były na tyle silne by spowodować zniszczenia, gdyż w miejscu epicentrum osiągnęły 4 punkty w skali Richtera. Do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe wstrząsy dotarły osłabione i były odczuwalne z mocą 2 stopni w skali Richetra. Jak podaje portal Asia Plus, w wyniku trzęsienia ziemi nie odnotowano żadnych ofiar.
Mieszkańcy Tadżykistanu od zawsze zmagają się z trzęsieniami ziemi, jako, że kraj w całości położony jest na terenach aktywnych sejsmicznie.


Źródło: Asia plus