Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżyckie koleje ograniczają połączenia do MoskwyJak poinformowały Tadżyckie Linie Kolejowe, obecna sytuacja na rynku zmusiła spółkę do ograniczenia liczby połączeń na relacji Duszanbe-Moskwa. Według informacji przekazanych w komunikacie prasowym przez władze spółki, decyzja ta podyktowana jest tym, że coraz mniej pasażerów jako środek transportu na dotarcie do stolicy Rosji wybiera pociąg. W związku z zaistniałą sytuacją liczba połączeń na tej trasie zostanie zredukowana z pięciu do trzech.

Rzecznik prasowy Tadżyckich Linii Kolejowych powiedział, że: "Zwiększenie i zmniejszenie zainteresowania pasażerów procesem normalnych. Być może po tygodniu sytuacja się zmieni i liczba pasażerów na tej trasie wzrośnie, lub tendencja spadkowa będzie się dalej utrzymywała".

Tadżyckie Linie Kolejowe poinformowały również, że ze względu na odnowienie floty, jeden z pociągów został wymieniony na nowy, a inne poddano konserwacji. Ponadto w tym roku zostanie zakupionych ponad 100 nowych wagonów.
Ponadto jak poinformowały władze spółki, w 2012 roku zakupiono już 306 wagonów towarowych, 15 wagonów osobowych i 4 lokomotywy. Pod koniec 2012 r. flota Tadżyckich Linii Kolejowych składała 2119 wagonów towarowych, 439 wagonów osobowych oraz 59 lokomotyw.

 

źródło: asia plus